FXGE22L78U
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
32 varianter
Utvald variant:
FXGE22L78U
Stud fitting - Ø22L x 7/8" UNF
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
22 mm
D2
12,5 mm
Diameter pipe
22 mm
Dimension i
12.7 mm
L
37 mm
L1
46 mm
L2
16,8 mm
Material
Steel
Model code
XA22L7814UZN
Pressure max.
250 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
32 mm
S2
36 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
7/8-14 UNF
Thread outer
7/8-14 UNF
Thread outer metric
M30x2
Torque tightening
60 Nm
i
12,7 mm