FXGE12SR12
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
34 varianter
Utvald variant:
FXGE12SR12
Stud fitting - ø12S x 1/2"
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
12 mm
Diameter pipe
12 mm
Dimension i
14 mm
Hexagon
27 mm
L
39 mm
L1
48 mm
L2
17,5 mm
Material
Steel
Model code
XA12SR12ZN
Pressure max.
630 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
27 mm
S2
24 mm
Safety factor
2.5
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Thread outer
G 1/2 BSP
Thread outer metric
M20x1,5
d2
8 mm
i
14 mm