FXGE15L78U
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
32 varianter
Valgt variant:
FXGE15L78U
Stud fitting - ø15L x 7/8" UNF
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
15 mm
D2
12 mm
Diameter pipe
15 mm
Dimension i
12.7 mm
L
34,7 mm
L1
42,7 mm
L2
15 mm
Material
Steel
Model code
XA15L7814UZN
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
27 mm
S2
27 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
7/8-14 UNF
Thread outer
7/8-14 UNF
Thread outer metric
M22x1,5
Torque tightening
60 Nm
i
12,7 mm