FXGE20SR34K
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
13 varianter
Utvald variant:
FXGE20SR34K
Stud fitting - ø20S x 3/4" BSPT
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
20 mm
Dimension i
17 mm
L
45,5 mm
L1
57 mm
L2
35 mm
Material
Steel
Model code
FI-GE-20SRk-W3
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
32 mm
S2
36 mm
Safety factor
4
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 3/4 BSP
Thread outer
R 3/4 BSPT
d1
20 mm
d2
16 mm
i
17 mm