FXLE16SR12K
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
13 varianter
Valgt variant:
FXLE16SR12K
L stud ø16S x 1/2" BSPT
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D3
12 mm
Diameter pipe
16 mm
Dimension i
14 mm
L
33 mm
L1
43 mm
L2
24,5 mm
L3
32 mm
Material
Steel
Model code
FI-LE-16SRk-W3
Pressure max.
315 bar
S1
24 mm
S2
30 mm
Safety factor
4
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
R 1/2 BSPT
Thread outer
R 1/2 BSPT
d1
16 mm
d2
12 mm
i
14 mm
Package size
Barcode
Gross weight
Kg
Net weight
0,177 Kg
Country of origin
deu
Intrastat code
Product information
Measure sketch
L-indskruning ø16S x 1/2" BSPT
Product datasheet
Frequently bought together with
Twin clamp 1/2
Twin clamp 1/2
Partnumber:
C6TG.1/2
Package size:
0 Set
U-bolt 22 mm medium series M0 1.4404 1/2" with 2 nuts and
Partnumber:
CM04/71
0 pcs
Clamp 1/2
Clamp 1/2
2.12.7
0 Set
Clamp 21,25mm-1/2
Clamp 21,25mm-1/2