FXGE12SR34
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
16 varianter
Utvald variant:
FXGE12SR34
Stud fitting - ø12S x 3/4"
Tillbehör (1)
Dobbelt skærering - ø12L
Partnumber:
FIDS12LS
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
12 mm
Diameter pipe
12 mm
Dimension i
16 mm
L
43 mm
L1
52 mm
L2
19,5 mm
Material
Steel
Model code
FI-GE-12SR3/4-W3
Pressure max.
630 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
32 mm
S2
24 mm
Safety factor
4
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 3/4 BSP
Torque tightening
350 Nm
d2
8 mm
i
16 mm
Package size
Barcode
Gross weight
Kg
Net weight
0,165 Kg
Country of origin
deu
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Indskruning - ø12S x 3/4"
Product datasheet
3D-file
Note: Opening 3D files requires a program that supports the file format
Frequently bought together with
Clamp 3/4 PI
Clamp 3/4 PI
Partnumber:
Package size:
0 Set
Min. order quantity is:
1 Set
Clamp 3/4" = 26.9 mm
Clamp 3/4" = 26.9 mm
5.26.9
0 Set
Min. order quantity is:
1 Set
U-bolt 27 mm medium series M0 1.4404 3/4 with 2 nuts and 2