FXGE10SR12
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
16 varianter
Valgt variant:
FXGE10SR12
Stud fitting - ø10S x 1/2" BSP
Tillbehör (1)
Cutting ring - ø10L
Artikelnummer:
DPR10LS
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
10 mm
Diameter pipe
10 mm
Dimension i
14 mm
L
39 mm
L1
48 mm
L2
17,5 mm
Material
Steel
Model code
FI-GE-10SR1/2-W3
Pressure max.
630 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
27 mm
S2
22 mm
Safety factor
4
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Torque tightening
220 Nm
d2
7 mm
i
14 mm