09BP0808-80
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
65 variants
Chosen variant:
09BP0808-80
Bushing 1/2 BSPx1/2 BSP 60 gr. L=80 mm.
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
I.M.M Hydraulics
CH1
27 mm
G 1/2 BSP
H
27 mm
L
80 mm
L2
14 mm
Material
Steel
Pressure max.
315 bar
Surface treatment
Electro zinc plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread inner
Thread outer
Ø tube
12 mm mm
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,08 Kg
Net weight
0,08 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Measure sketch
N.muffe 1/2 BSPx1/2 BSP 60gr. L=80 mm.