SFCE303S30
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
5 varianter
Utvald variant:
SFCE303S30
Gevindflange 1" SAE3000 x 30S
Accessories (2)
O-ring 90S
Varenummer:
32.93X3.53S
Bolts (4) for SAE flanges - 10.9 ZiNi - UNC 3/8" x 1.1/2"
Varenummer:
UNC38-112ZN
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Diameter flange
44.5 mm
Diameter rør
30 mm
Flange
1 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
Gevind udvendig metrisk
M42x2
Korrosions resistens
480 hours salt spray DIN EN 9227
Materiale
Stål
Mærke navn
Havit
Nøglevidde
36 mm
O-ring
32,93X3,53 mm
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Serie
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
320 bar
Vinkel
0 °
Pakke str.
0 pcs
Stregkode
Brutto vægt
0,99 Kg
Netto vægt
0,99 Kg
Oprindelsesland
DEU
Intrastat varekode
Produkt information
Gevindflange 1" SAE3000 x 30S
Tekniske data
Köps ofta tillsammans med
Slutprop 1" ORFS
Slutprop 1" ORFS