K16SXGM1/2
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
3 varianter
Valgt variant:
K16SXGM1/2
Skotforskruning - ø16S x 1/2" BSP - m. kontramøtrik
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Diameter rør
16 mm
Gevind udvendig
G 1/2 BSP
Gevind udvendig metrisk
M24x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Materiale
Stål
Model kode
YXK16S6012BAN
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
630 bar