GSM2420PH45
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
6 varianter
Utvald variant:
GSM2420PH45
1.1/2" Kobling 1.1/4" SAE6000 flange - 45°
Tillbehör (3)
O-ring 90S
Artikelnummer:
37.69X3.53S
Split flange 1.1/4" SAE6000 - komplet
Artikelnummer:
AFS604M
Profile ring f. 1.1/4 SAE-fl. 36,1x44,5x2,85
WD11/4PH
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter flange
54 mm
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
24GSM-20FLH45
Mærke navn
Gates
O-ring
37,69X3,53 mm
Overfladebehandling
TuffCoat™
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Shore
90
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
1.1/2 "
Tilspændingsmoment
85 - 102 Nm
Tryk maks.
420 bar