Kobling 3/4, M36x2 oml. 25S 12G-25FDHORX Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Partnumber:
G1225RO36B
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Gevindprop, M36x2, M36x1.5
Partnumber: PLUG15M
A
90 mm
B
39 mm
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter rør
25 mm
H
46 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
12G-25FDHORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
S
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
3/4 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
125 - 135 Nm