Kobling 3/4, M26x1,5 oml. 18L 12G-18FDLORX90 Gates MegaCrim
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Varenummer:
G1218RO26A90
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Gevindprop, 3/4" BSP, 3/4" NPT, 1.1/16" JIC/UNF, M26x1.5
Varenummer: PLUG06M
A
100,3 mm
B
49,3 mm
DN
20 mm
Diameter rør
18 mm
E
51,5 mm
H
32 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
12G-18FDLORX90
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
L
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
3/4 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
80 - 90 Nm
Tryk maks.
280 bar