Kobling 3/4, M30x2 oml. 22L 12G-22FDLORX45 Gates MegaCrim
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Partnumber:
G1222RO30B45
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Gevindprop, 1.3/16" JIC/UNF/ORFS, M30x2, M30x1.5
Varenummer: PLUG29M
A
117,1 mm
Arbejdstryk
28 MPa
B
66,1 mm
DN
20 mm
Diameter rør
22 mm
E
29,8 mm
H
36 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
12G-22FDLORX45
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
L
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
3/4 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
105 - 115 Nm