Kobling 3/4, 3/4 SAE 3000 psi 12G-12FL90 Gates MegaCrimp
Anvendes i forbindelse med halv-flanger
…
Læs mere
Varenummer:
G1212PA90
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
6 varianter
Valgt variant:
G1212PA90
Tillbehör (1)
O-ring 90S
Partnumber:
24.99X3.53S
A
97,3 mm
B
46,3 mm
DN
20 mm
Diameter flange
38.1 mm
E
54,4 mm
Flange
3/4 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
K
38,1 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
12G-12FL90M
Mærke navn
Gates
O-ring
24,99X3,53 mm
Overfladebehandling
TuffCoat™
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Shore
90
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
Tilspændingsmoment
28 - 40 Nm
Tryk maks.
350 bar
Vinkel
90 °
Gross weight
0,36 Kg
Net weight
0,36 Kg
Country of origin
CZE
Measure sketch
Produkt datablad
1 pcs
Adaptor 12mm AISI316
Adaptor 12mm AISI316