Kobling 1/2, M26x1,5 oml. 18L 8G-18FDLORX90 Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Varenummer:
G0818RO26A90
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
A
81,4 mm
Angle
90 °
B
43,9 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter pipe
18 mm
E
51,5 mm
H
32 mm
Hose coupling type
Med fast kappe
Hose size
1/2 "
Material
Stål
Model code
8G-18FDLORX90
Pressure max.
350 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
80 - 90 Nm