Kobling 5/16, M18x1,5 oml. 12L 5G-12FDLORX45 Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Artikelnummer:
G0512RO18A45
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Gevindprop M18x1.5
Varenummer: PLUG13M
A
67,7 mm
Arbejdstryk
38,5 MPa
B
39,7 mm
D
5/16"
DN
8 mm
Diameter rør
12 mm
E
18,9 mm
H
22 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
5G-12FDLORX45
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
L
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
5/16 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
38 - 42 Nm