Kobling 5/16, M16x1,5 oml. 10L 5G-10FDLORX90 Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Varenummer:
G0510RO16A90
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Gevindprop, 3/8" BSP, 3/8" NPT, 5/8" JIC/UNF, M16x1.5
Varenummer: PLUG03M
A
58,6 mm
B
34,4 mm
D
5/16"
DN
8 mm
Diameter rør
10 mm
E
36,5 mm
H
19 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
5G-10FDLORX90
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
L
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
5/16 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
33 - 38 Nm
Tryk maks.
385 bar