Kobling 5/16, M16x1,5 oml. 10L 5G-10FDLORX45 Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Artikelnummer:
G0510RO16A45
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
A
63,4 mm
Angle
45 °
B
39,3 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
5/16"
DN
8 mm
Diameter pipe
10 mm
E
17,1 mm
H
19 mm
Hose coupling type
Med fast kappe
Hose size
5/16 "
Model code
5G-10FDLORX45
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
33 - 38 Nm
Working Pressure
38,5 MPa