Kobling 5/16, M18x1,5 oml. 12L 5G-12FDLORX Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Partnumber:
G0512RO18A
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
A
58,5 mm
Angle
0 °
B
30 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
DN
8 mm
Diameter pipe
12 mm
H
22 mm
Hose coupling type
Med fast kappe
Hose size
5/16 "
Model code
5G-12FDLORX
Pressure max.
385 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
38 - 42 Nm