Kobling 5/16, M18x1,5 oml. 10S 5G-10FDHORX90 Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Varenummer:
G0510RO18A90
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
A
58,5 mm
B
34,4 mm
D
5/16"
DN
8 mm
Diameter rør
10 mm
E
36,5 mm
H
22 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
5G-10FDHORX90
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
S
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
5/16 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
38 - 42 Nm