Coupling 5/16, M20x1,5 fem.12S 5G-12FDHORX45 Gates MegaCrimp
Partnumber:
G0512RO20A45
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
13 varianter
Utvald variant:
G0512RO20A45
Tillbehör (1)
Plug 1/2" BSP. REPLACED BY PLUG04M
Partnumber:
PLUG04M
Specifications
Dimensions and shipping
A
67,7 mm
Angle
45 °
B
39,7 mm
DN
8 mm
Diameter pipe
12 mm
E
18,9 mm
H
24 mm
Model code
5G-12FDHORX45
Series
S
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
48 - 52 Nm