FXWEE28LR1OK
Package size:
1 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
10 variants
Chosen variant:
FXWEE28LR1OK
Vinkel indskruning 90° stilbar - ø28L x 1" BSP
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
90 °
Brand Name
Stauff
Diameter pipe
28 mm
Model code
FI-WEE-28LR-OK-B-W3
Pressure max.
160 bar
Safety factor
4
Series
L
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Package size
Barcode
Gross weight
Kg
Net weight
0,506 Kg
Country of origin
deu
Intrastat code
Product information