FXVEE28LR1OK
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
17 varianter
Valgt variant:
FXVEE28LR1OK
Vinkel indskruning 45° stilbar - ø28L x 1" BSP
Specifications
Dimensions and shipping
D1
28 mm
D3
20 mm
D4
40,8 mm
Diameter rør
28 mm
Dimension D4
40.8 mm
Gevind udvendig
G 1 BSP
Gevind udvendig metrisk
M36x2
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
38 mm
L1
47 mm
L2
30,5 mm
L3
44 mm
L4
15 mm
Materiale
Stål
Model kode
XBFE28RLOAZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
36 mm
S2
41 mm
S3
41 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1 BSP
Tilspændingsmoment
370 Nm
Tryk maks.
160 bar
Type
Smedet
Vinkel
45 °
d2
24 mm
Package size
Barcode
Gross weight
0,39 Kg
Net weight
0,39 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Produkt datablad
Others has been looking for
Stud elbow adjustable 90° - ø28L x 1" BSP
Partnumber:
FXWEE28LR1OK
Package size:
Min. order quantity is:
Stud elbow adjustable 90° - ø25S x 1" BSP
Partnumber:
FXWEE25SR1OK
Min. order quantity is:
Stud elbow adjustable 45° - ø25S x 1" BSP
FXVEE25SR1OK
BFE25RS/OAX
0 pcs
Stud elbow adjustable 45° - ø28L x 1" BSP