FXVEE30SR114OK
Package size:
1 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
15 variants
Chosen variant:
FXVEE30SR114OK
Vinkel indskruning 45° stilbar - ø30S x 1.1/4" BSP
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
D1
30 mm
D3
25 mm
D4
50,8 mm
Diameter rør
30 mm
Dimension D4
50.8 mm
Gevind udvendig
G 1.1/4 BSP
Gevind udvendig metrisk
M42x2
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
49 mm
L1
62 mm
L2
35,5 mm
L3
55 mm
L4
15 mm
Materiale
Stål
Model kode
XBFE30RSOAZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Pakningsmateriale
S1
50 mm
S2
50 mm
S3
50 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1.1/4 BSP
Tilspændingsmoment
500 Nm
Tryk maks.
160 bar
Type
Smedet
d2
25 mm