FXRSWND14SR12WD
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
10 varianter
Utvald variant:
FXRSWND14SR12WD
Banjo - ø14S x 1/2" BSP med WD tætning NBR
Tillbehör (2)
Skärring 14S
Artikelnummer:
DPR14S
Cutting ring - ø14S
Artikelnummer:
FIDS14S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rör
14 mm
Dimension i
14 mm
Gänga utv.
G 1/2 BSP
L
30 mm
L1
40 mm
L2
22 mm
L3
41 mm
L4
19,5 mm
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
30 mm
S2
27 mm
S3
27 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T1
G 1/2 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
400 bar
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nikkel belagt
d1
14 mm
d2
26 mm
i
14 mm