FXMA12SR12
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
3 varianter
Utvald variant:
FXMA12SR12
Manometer forskruning- ø12S x 1/2" BSP indv - DKI ring
Specifications
Dimensions and shipping
D3
3,5 mm
Diameter rör
12 mm
Gänga inv.
G 1/2 BSP
Gänga utv. metrisk
M20x1,5
L
38 mm
L1
47 mm
L2
10,5 mm
L3
20 mm
L4
5 mm
Modell kod
FI-MA-12SR-W3-DKI
Märke namn
Stauff
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
27 mm
S2
24 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
2.5
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
630 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nikkel belagt
d1
12 mm
d2
7 mm