FXRSW15LR12DK
Package size:
1 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
4 variants
Chosen variant:
FXRSW15LR12DK
Banjo - ø15L x 1/2" BSP med DK tætning
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
90 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
15 mm
L
27 mm
L1
35 mm
L2
21 mm
L3
43 mm
L4
19,5 mm
Material
Stål
Model code
FI-RSW-15LR-DK-B-W3
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
30 mm
S2
27 mm
S3
27 mm
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zink-Nikkel belagt
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Thread outer
G 1/2 BSP
d1
15 mm
d2
26 mm