FXVEE18LR12OK
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
17 varianter
Valgt variant:
FXVEE18LR12OK
Vinkel indskruning 45° stilbar - ø18L x 1/2" BSP
Specifications
Dimensions and shipping
D1
18 mm
D3
12 mm
D4
27,8 mm
Diameter rør
18 mm
Dimension D4
27.8 mm
Gevind udvendig
G 1/2 BSP
Gevind udvendig metrisk
M26x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
31 mm
L1
40 mm
L2
23,5 mm
L3
33 mm
L4
13 mm
Materiale
Stål
Model kode
XBFE18RLOAZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
27 mm
S2
27 mm
S3
32 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Tilspændingsmoment
105 Nm
Tryk maks.
250 bar
Vinkel
45 °
d2
15 mm