FXVEE06SR14OK
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
15 varianter
Valgt variant:
FXVEE06SR14OK
Vinkel indskruning 45° stilbar - ø6S x 1/4" BSP
Specifications
Dimensions and shipping
D1
6 mm
D3
5 mm
D4
19,8 mm
Diameter rør
6 mm
Gevind udvendig
G 1/4 BSP
Gevind udvendig metrisk
M14x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
22 mm
L1
30 mm
L2
15 mm
L3
25 mm
L4
9 mm
Materiale
Stål
Model kode
XBFE6RSOAZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
14 mm
S2
19 mm
S3
17 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Tilspændingsmoment
50 Nm
Tryk maks.
315 bar
Type
Smedet
Vinkel
45 °
d2
4 mm