FXVEE08LR14OK
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
17 varianter
Utvald variant:
FXVEE08LR14OK
Vinkel indskruning 45° stilbar - ø8L x 1/4" BSP
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
8 mm
D3
5 mm
D4
19,8 mm
Diameter rør
8 mm
Gevind udvendig
G 1/4 BSP
Gevind udvendig metrisk
M14x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
23 mm
L1
31 mm
L2
16 mm
L3
25 mm
L4
9 mm
Materiale
Stål
Model kode
XBFE8RLOAZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Pakningsmateriale
S1
14 mm
S2
19 mm
S3
17 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Tilspændingsmoment
50 Nm
Tryk maks.
315 bar
Type
Smedet
d2
6 mm