FXGA06LR14
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
42 varianter
Valgt variant:
FXGA06LR14
Påskruning - ø6L x 1/4" BSP indv
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rør
6 mm
Gevind indvendig
G 1/4 BSP
Gevind udvendig metrisk
M12x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
31 mm
L1
39 mm
L2
24 mm
L3
18 mm
Materiale
Stål
Model kode
XAI6LR14ZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
19 mm
S2
14 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
2.5
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Tryk maks.
315 bar
Vinkel
0 °
d1
6 mm
d2
4 mm