FXRSW35LR114WD
Package size:
1 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
9 variants
Chosen variant:
FXRSW35LR114WD
Banjo - ø35L x 1.1/4" BSP med WD tætning NBR
Specifications
Dimensions and shipping
D1
35 mm
Diameter rør
35 mm
Dimension i
20 mm
Gevind udvendig
G 1.1/4 BSP
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
46 mm
L1
57 mm
L2
35,5 mm
L3
70 mm
L4
35,5 mm
Materiale
Stål
Model kode
FI-RSW-35LR-WD-B-W3
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
55 mm
S2
50 mm
S3
50 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1.1/4 BSP
Tryk maks.
250 bar
Vinkel
90 °
d2
50,9 mm
i
20 mm