FXVEE15LR12OK
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
17 varianter
Valgt variant:
FXVEE15LR12OK
Vinkel indskruning 45° stilbar - ø15L x 1/2" BSP
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
D1
15 mm
D3
12 mm
D4
36 mm
Diameter rør
15 mm
Dimension D4
36 mm
Gevind udvendig
G 1/2 BSP
Gevind udvendig metrisk
M22x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
28 mm
L1
36 mm
L2
21 mm
L3
29 mm
L4
13 mm
Materiale
Stål
Model kode
XBFE15RLOAZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Pakningsmateriale
S1
22 mm
S2
27 mm
S3
27 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Tilspændingsmoment
105 Nm
Tryk maks.
250 bar
Type
Smedet
d2
12 mm