FXGA12LR12
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
42 varianter
Utvald variant:
FXGA12LR12
Påskruning - ø12L x 1/2" BSP indv
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rør
12 mm
Gevind indvendig
G 1/2 BSP
Gevind udvendig metrisk
M18x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
37 mm
L1
45 mm
L2
30 mm
L3
20 mm
Materiale
Stål
Model kode
XAI12LR12ZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
27 mm
S2
22 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
2.5
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Tryk maks.
315 bar
Vinkel
0 °
d1
12 mm
d2
10 mm