FXRVZ25SR1WD
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
10 varianter
Valgt variant:
FXRVZ25SR1WD
Kontraventil (->) - ø25S x 1" BSP - 1 bar - WD pakning
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Stauff
Diameter pipe
25 mm
Material
Stål
Model code
FI-RVZ-25SR-WD-B-W3-1
Pressure max.
250 bar
Pressure opening
1 bar
Safety factor
2.5
Series
S
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
G 1 BSP
Förpackningsstorlek
Streckkod
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
0,531 Kg
Ursprungsland
deu
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Länkar
Produktkatalog
Produktkatalog
Andra tittar på
1" Pilot operated check valve
1" Pilot operated check valve
Artikelnummer:
VBPSL-1
Förpackningsstorlek:
VMD25/3(YG3-120) 1 BSP 125-220 bar Walvoil
Artikelnummer:
0 pcs
VMP25/3(XG-120) 1 BSP Walvoil
VMP25/3(XG-120) 1 BSP Walvoil
0 pcs
1" Check valve 8.0 bar
1" Check valve 8.0 bar
VU-100-80
1" Check valve 0.5 bar
1" Check valve 0.5 bar
VU-100
Check valve (<-) - ø28L x 1" BSP - 1 bar - WD seal