FXRVZ28LR1WD
Package size:
1 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
11 variants
Chosen variant:
FXRVZ28LR1WD
Kontraventil (->) - ø28L x 1" BSP - 1 bar - WD pakning
Tilbehør (1)
Mutter 28L (M36x2)
Artikelnummer:
M28L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rør
28 mm
Gevind
G 1 BSP
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Model kode
FI-RVZ-28LR-WD-B-W3-1
Mærke navn
Stauff
Serie
L
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tryk maks.
250 bar
Tryk åbning
1 bar
Förpackningsstorlek
Streckkod
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
Kg
Ursprungsland
deu
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Länkar
Produktkatalog
Produktkatalog
Andra tittar på
1" Pilot operated check valve
1" Pilot operated check valve
Artikelnummer:
VBPSL-1
Förpackningsstorlek:
VMD25/3(YG3-120) 1 BSP 125-220 bar Walvoil
0 pcs
VMP25/3(XG-120) 1 BSP Walvoil
VMP25/3(XG-120) 1 BSP Walvoil
0 pcs
1" Check valve 8.0 bar
1" Check valve 8.0 bar
VU-100-80
Check valve (<-) - ø28L x 1" BSP - 1 bar - WD seal
FXRVV28LR1WD
1" Check valve 0.5 bar
1" Check valve 0.5 bar
VU-100
1" Check valve 4.0 bar
1" Check valve 4.0 bar