FXRVV28LR1WD
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
10 varianter
Valgt variant:
FXRVV28LR1WD
Kontraventil (<-) - ø28L x 1" BSP - 1 bar - WD pakning
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Diameter rør
28 mm
Gevind
G 1 BSP
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Materiale
Stål
Model kode
FI-RVV-28LR-WD-B-W3-1
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Pakningsmateriale
NBR
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tryk maks.
250 bar
Tryk åbning
1 bar
Pakke str.
Stregkode
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
Kg
Oprindelsesland
deu
Intrastat varekode
Produkt information