20.00X2.00S
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
9 variants
Chosen variant:
20.00X2.00S
O-ring 90S
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter indvendig
20 mm
Farve
Sort
Materiale
NBR
Materialetykkelse
2 mm
Shore
90
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
Intrastat code
Product information
O-ring 90S
Frequently bought together with
Indstik 1/2" - 13/16"-16 ORFS oml.
Partnumber:
P0808FF
Min. order quantity is:
1 pcs
Partnumber:
P0404FF
Indstik 1/2" - 1"-14 ORFS oml.
Indstik 1/2" - 1"-14 ORFS oml.
Indstik 1" - 1.7/16"-12 ORFS oml.
Indstik 5/8" - 1"-14 ORFS oml.
Indstik 5/8" - 1"-14 ORFS oml.
Indstik 3/4" - 1"-12 ORFS oml.
Indstik 3/4" - 1"-12 ORFS oml.
Indstik 1/2" - 13/16"-16 ORFS oml. med backnut
P0808FFB
Indstik 1" - 1.11/16"-12 ORFS oml.