DFE052/6B18ESC-W201-12VDC <CRZ>
DFE052/6B18ESC-W201-12VDC Walvoil 6/2 vejs ventil 3/8"
Partnumber:
12Z270134
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Kit-1/4" dræn t/ DFE052
Partnumber: 5GIU001
Aktivering
Magnetspole
Antal veje/positioner
6/2
Beskyttelsesklasse
IP 65
Drænport
G 1/4 BSP
Flow Nominel
60 lpm
Forureningsgrad maks.
-/19/16 - ISO 4406
Gevind
G 3/8 BSP
Korrosions resistens
168 hours salt spray UNI ISO 9227
Model
DFE052
Model kode
Mærke navn
Walvoil
Olieviskositet anbefalet
12 - 400 cSt
Overfladebehandling
Zink coating (CR III)
Spænding
12 V
Stiktype
DIN 43650 Form A
Strømtype
DC
Temperatur arbejdsvæske maks.
+80 °C
Temperatur maks.
+50 °C
Temperatur min.
-20 °C
Temperatur omgivelse maks.
+50 °C
Tryk med dræn maks.
315 bar
Tryk uden dræn maks.
200 bar