06M2T-RL50
Package size:
50 m
Min. order quantity is:
50 m
Bestillingsenhed
Bundt
Bøjningsradius
50 mm
Diameter indvendig
10 mm
Diameter udvendig
17.8 mm
Flammeresistent
Ja
Forstærkning
2 lag ståltrådsflet
Inderrør
NBR (Nitril)
Meter pr. rulle
Mærke navn
Gates
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Slangegodkendelser
ABS, BV, DNV, LR, MSHA
Slangestørrelse
3/8 "
Slangetype
2SC
Standard EN
EN 853 2SN, EN 857 2SC
Standard ISO
ISO 11237 2SC, ISO 11237 R16, ISO 1436 2SN R2
Standard SAE
SAE 100R16, SAE 100R2
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
350 bar
Tryk sprængning min.
1400 bar
Yderrør
NBR/PVC
Pakke str.
Stregkode
Brutto vægt
0,45 Kg
Netto vægt
0,45 Kg
Oprindelsesland
Intrastat varekode
Leveres som en rulle på 50 mtr slange, i ét stykke.
Presmål for 06M2T-RL50
Slangetype
Diameter - tommer
Koblingstype
Kappe
Presmål - mm
Afskrælning - ind.
Afskrælning - udv.
Arbejdstryk - bar
06M2T G06
21.85 mm
±0.25
Nej Nej
06M2T 3/8 R06 R0630
21.1 mm
0.0
Nej Nej 350
06M2T 3/8 P06 P0630
20.1 mm