XGE20SU78
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
22 variants
Chosen variant:
XGE20SU78
Adapter 20S, UNF7/8''
Tillbehör (2)
Reservdelar (1)
Skärring 20S
Partnumber:
DPR20S
Mutter 20S (M30x2)
Partnumber:
M20S
O-ring, Utv-UNF 7/8''
OUN-10
Specifications
Dimensions and shipping
D1
20 mm
D2
12,5 mm
Diameter rör
20 mm
Dimension i
16 mm
Gevind T
7/8-14 UNF
Gänga utv.
1.5/8-12 UNF
Gänga utv. metrisk
M30x2
L
44 mm
L1
55 mm
L2
17,5 mm
Modell kod
XA20S7814UZN
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
32 mm
S2
36 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
420 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
i
16 mm