XGE18LU78
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
30 varianter
Valgt variant:
XGE18LU78
Adapter 18L, UNF7/8''
Reservedele (1)
O-ring, Utv-UNF 7/8''
Artikelnummer:
OUN-10
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
18 mm
D2
12,5 mm
Diameter rör
18 mm
Dimension i
12.7 mm
Gevind T
7/8-14 UNF
Gänga utv.
7/8-14 UNF
L
34,7 mm
L1
43,7 mm
L2
14,5 mm
Modell kod
FI-GE-18L7/8U-B-W3
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
27 mm
S2
32 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
400 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
i
12,7 mm
Åtdragning moment
60 Nm