P2432PA90
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
19 variants
Chosen variant:
P2432PA90
Insert 1.1/2" - 2" SAE 3000 psi 90°
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
90 °
Brand Name
I.M.M Hydraulics
C
102 mm
Diameter flange
71.4 mm
Flange
2 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
H
90 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
1.1/2 "
Material
Steel
Model code
O-ring
56,75X3,53 mm
Pressure max.
210 bar
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
71,4 mm
Förpackningsstorlek
0 pcs
Streckkod
Bruttovikt
1,13 Kg
Nettovikt
1,13 Kg
Ursprungsland
ITA
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Insert to be used with split-flanges.
Sealing: Metal against o-ring (90shore).
Product datasheet
Others has been looking for
Indstik 1.1/2" - M52x2 oml. 42L
Partnumber:
P2442RO52B
Package size:
Min. order quantity is:
1 pcs
Indstik 1.1/2" - M52x2 oml. 42L 90°
Partnumber:
P2442RO52B90
Indstik 1.1/2" - 1.1/2" SAE 3000 psi 90°
P2424PA90
Indstik 1.1/2" - 1.1/2" BSP oml.
P2424NU
1.1/2" Indstik - 1.1/2" BSP udv. - AISI316
R2424MU
1.1/2" Indstik - 1.1/2" SAE6000 flange - 90° - AISI316
R2424PH90
1.1/2" Indstik - 1.1/2" BSP oml. - 45° - AISI316
R2424NU45
BSP udvendig, 60° pakflade - "MU"
P0506MU
Indstik 1.1/2" - M52x2 oml. 42L 45°
P2442RO52B45
1.1/2" Indstik - 1.1/2" BSP udv.
GSP2424MU
1.1/2" Indstik - 1.1/2" BSP oml.
GSP2424NU
Flange indstik SAE 6000 PSI - 90° - (FLH90 - PH90)
GS2020PH9150
1.1/2" Indstik - (42L) M52x2 oml.
GSP2442RO52B
1.1/2" Indstik - (38S) M52x2 oml.
GSP2438RO52B
1.1/2" Indstik - 1.1/2" BSP oml. - 90°
GSP2424NU90
Indstik 1.1/2" - M52x2 udv. 42L
P2442MZ52B
1.1/2" Indstik - 2"-12 ORFS oml.
GSP2424FF
BSP omløber, 60° pakflade, 90° vinkel "NU90"
P1212NU90
Indstik 1.1/2" - 1.1/2" BSP oml. 90°
P2424NU90
Metrisk omløber, 24° pakflade, 90°, LET, "RO90"
P0612RO18A9075
Indstik 1.1/2" - 2"-12 BSP oml. 90°
Flange indstik SAE 6000 PSI - 45° - "PH45"
P2424PH45
JIC omløber, 37° pakflade - Lockwire - "NJLW"
P1620NJ
1.1/2" Indstik - (42L) M52x2 oml. - AISI316
R2442RO52B
Indstik 1.1/2" - 1.1/2" SAE 6000 90°
P2424PH90
1.1/2" Indstik (No-Skive) - 1.1/2" SAE6000 flange-1300N24-24
NS2424PH
1.1/2" Indstik - 1.1/2" BSP oml. - AISI316
R2424NU
Indstik 2" - 1.1/2" SAE 3000 psi 90°
P3224PA90
Indstik 1.1/2" - 1.1/2" SAE 6000 psi
P2424PH
Indstik 1.1/2" - 1.1/2" SAE 3000 psi