SPAL60635ALIS-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
6 variants
Chosen variant:
SPAL60635ALIS-SY
Rörklamma Komplett Ø60.3mm, DIN3015 Tunga Serien, Syrafast
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Stauff
Color
Grey (blank)
Diameter pipe
63,5 mm
Material
Aluminium, Stainless steel
Material quality
1.4571 / AISI316Ti
Number of bolts
DIN 3015 part 2
Temperature max.
+300 °C
Temperature min.
-40 °C
Torque tightening
12 Nm
Type
Profiled
Förpackningsstorlek
Streckkod
306259
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
Kg
Ursprungsland
Produktinformation
Måttskiss
Product datasheet
Andra tittar på
Rörklamma Komplett Gummi Insats Ø40mm DIN3015 Tunga Serien
Artikelnummer:
RI6040PPR
Förpackningsstorlek:
Heavy clamp ø70 - Green PP - DIN 4 Heavy
Artikelnummer:
TSLK6070PP
1 par
Steel bolt DIN931 - 8.8 FZB
Steel bolt DIN931 - 8.8 FZB
AS5S
50 st
Insexskruv M6x90, Lätta Serien, Rostfri
IS7-RO
Rörklamma Komplett Ø22mm, DIN3015-2 Tunga Serien, Aluminium