SA185G1L03A
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
7 varianter
Valgt variant:
SA185G1L03A
Metal air breather filter - 3my - 2.1/2" BSP
Specifications
Dimensions and shipping
Airfilter fineness
3 my
Area of use
Air
Brand Name
MP Filtri
Diameter
185 mm
Flow air nominal
2300 lpm
H
164 mm
H1
25 mm
H2
150 mm
Hexagon
90 mm
Model code
SA185-G1-L-03
OE
185 mm
Pressure max.
1.5 bar
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-25 °C
Thread
G 2.1/2 BSP
Thread form
Male
Package size
Barcode
453249
Gross weight
1,22 Kg
Net weight
1,22 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Breather for mounting on tank cover or tube.
Product datasheet
Links
Product catalog
Product catalog
Others has been looking for
Air breather filter
Air breather filter
Partnumber:
SA115G1L10
Package size:
Min. order quantity is:
Breather filter water absorb G1'' Length 3
Partnumber:
SAW1153G03A00P01
Min. order quantity is:
Andningsfilter G3/4 10my
Andningsfilter G3/4 10my
SMBT-80-S-10-O-B12-O
Andningsfilter Gängad
Andningsfilter Gängad
SES-1
Andningsplugg G1/4 med filter i locket
MTSFA-1/4
Andningsfilter 10my 0.7 Bar
Andningsfilter 10my 0.7 Bar
SMBB-80-S-O-10-P3-B-S080-O
Pressurized filler breather 3/4" with filter - double valve
TMDV-DS/34
Andningsfilter 10my
Andningsfilter 10my
SMBB-80-S-O-10-O-C-S080-O
ANDNINGSFILTER 1/2 10my
ANDNINGSFILTER 1/2 10my
SPB-S-2-10-B08-A
SPB-P1-2-10-B12-A
Breathing filter 10my 80x200mm Bayonet Metal basket
SMBB-80-S-O-10-B0.35-B-S200-A
Metal breather,3/4 10 my and 0,7bar opening pressure
SMBT-80-S-10-10-B12-O
Andningsfilter 10my 47mm
Andningsfilter 10my 47mm
SMBB-47-S-10-O-C-S065-O
Oil filler and air breather filter thread version - Stauff SMBT
SMBT-80-S-10-05-B12-O
Bayonet Metal Filler Breather ZnNi Ø80mm 3 µm 80mm Basket
SMBB-80-S-O-03-O-C-S080-O
Andningsfilter G1 10my Ø80mm
Andningsfilter G1 10my Ø80mm