RSGU1-20-25
Package size:
50 st
Min. order quantity is:
50 st
SEE OTHER VARIANTS
144 variants
Chosen variant:
RSGU1-20-25
GUMMIKLAMMER 1-20-25
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Norma
Diameter Bolt hole
10,0 mm
Diameter inner
20 mm
Material
Steel
Material quality
1,0935
Sealing material
EPDM
Surface treatment
Zinc coating (CR III)
Width
25 mm
Package size
Barcode
333319
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
swe
Product information
GUMMIKLAMMER 1-20-25
Data sheet
Others has been looking for
Rubber lined p-clip 48.0 mm Band width: 15mm for M6 screw W1
Partnumber:
RSGU1-48-15
Min. order quantity is:
Partnumber:
RSGU1-28-25
Rubber lined p-clip 28.0 mm Band width: 15mm for M6 screw W1
100 st
1 st
Rubber lined p-clip 8.0 mm Band width: 12mm for M5 screw W1
500 st
1 st
Rubber lined p-clip 25.0 mm Band width: 15mm for M6 screw W1
100 st
Rubber lined p-clip 28.0 mm Band width: 12mm for M5 screw W1
200 st
Klammer Inv. 26,92 mm Bulthål 10,3 mm
10 st
Rubber lined p-clip 28.0 mm Band width: 20mm for M8 screw W1
Rubber lined SMS-P-Clip 28.6 mm Band: 12.7mm M6 Screw W1