OR26.0X2.0-N90
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
6 variants
Chosen variant:
OR26.0X2.0-N90
O-ring 90S
Specifications
Dimensions and shipping
Color
Black
Diameter inner
26 mm
Material
NBR
Material thickness
2 mm
Shore
90
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Package size
Barcode
155079
Gross weight
0,10 Kg
Net weight
0,10 Kg
Country of origin
Intrastat code
Product information
O-ring 90S
Others has been looking for
O-ring passande Utv-G
O-ring passande Utv-G
Partnumber:
OR-12
10 st
Partnumber:
OR8.73X1.78-N90
100 st
O-ring rubber cord 3.0mm
O-ring rubber cord 3.0mm