OR16.3X2.4-N90
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
8 variants
Chosen variant:
OR16.3X2.4-N90
O-ring 90S
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Hydraspecma
Color
Black
Diameter inner
16.3 mm
Material
NBR
Material thickness
2.4 mm
Shore
90
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C