4710-10-04-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
17 variants
Chosen variant:
4710-10-04-SY
1/4" Insert - (10L) M16x1.5 male - AISI316
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Hydraspecma
Diameter pipe
10 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
1/4 "
Key size
19 mm
Material
Stainless steel
Material quality
1.4571 / AISI316Ti
Model code
Series
L
Temperature max.
+400 °C
Temperature min.
-60 °C